Ile kosztuje ochrona domu?

Każdy właściciel domu pragnie zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i majątkowi. Inwestycja w ochronę domu to inwestycja w spokojny sen. Istnieje wiele sposobów, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego domu, w tym zaawansowane systemy alarmowe, monitoring wizyjny, ochrona fizyczna i ubezpieczenie. Tylko, ile kosztuje ochrona domu? W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom ochrony domu i postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego warto zainwestować w ochronę domu?

Ochrona domu nie jest luksusem, ale potrzebą. Przestępstwa takie jak włamania, kradzieże, pożary czy inne niebezpieczne sytuacje mogą się zdarzyć w najmniej oczekiwanych momentach. Dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby chronić siebie, swoją rodzinę i mienie.

Inwestycja w systemy ochrony domu, takie jak alarmy, kamery monitoringu czy kontrole dostępu, oferuje znacznie więcej niż tylko zabezpieczenie przed potencjalnymi zagrożeniami. To także spokój ducha, wiedząc, że w każdej chwili, niezależnie od tego, gdzie jesteś, Twój dom jest monitorowany i chroniony. Nowoczesne systemy ochrony pozwalają na zdalne zarządzanie i kontrolę, dając możliwość obserwowania domu za pomocą smartfona czy innego urządzenia mobilnego.

Dodatkowo obecność dobrze widocznego systemu ochrony często odstrasza potencjalnych intruzów, zmniejszając ryzyko włamań. W przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa, szybka reakcja systemów alarmowych i interwencja patrolu ochrony może zapobiec poważnym stratom materialnym, a nawet uratować życie. Ponadto, posiadanie systemu ochrony może wpłynąć na obniżenie składek ubezpieczenia domu, co stanowi dodatkową korzyść finansową.

W rezultacie inwestycja w ochronę domu to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również praktyczny sposób na zwiększenie komfortu życia i zabezpieczenie swojego majątku przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Jak zainwestować w ochronę domu?

Ochrona domu często kojarzy nam się z systemem alarmowym i przyjazdem patrolu interwencyjnego, ale to tylko dwa najpopularniejsze rozwiązania. Nasz dom możemy chronić zarówno poprzez zabezpieczenia konstrukcyjne, jak i systemy elektroniczne wspierane usługami realizowanymi przez agencje ochrony, jak monitoring sygnałów alarmowych czy interwencja patrolu. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zabezpieczenia konstrukcyjne

O bezpieczeństwo swojego domu możesz zadbać już na etapie budowy, inwestując w okna i drzwi antywłamaniowe, ogrodzenie, czy wideodomofon. Dobrym pomysłem są też rolety antywłamaniowe lub kraty w oknach i na balkonach (np. w budynkach wielorodzinnych w mieszkaniach na parterze).

Systemy elektroniczne

Kolejnym sposobem, który pomaga dbać o bezpieczeństwo dobytku i mieszkańców jest inwestycja w elektroniczne systemy zabezpieczeń, takie jak alarm włamaniowy, system kontroli dostępu czy monitoring wizyjny. Rozwiązania te pozwalają zabezpieczyć dom przed włamaniem i napadem, a także kradzieżą, czy aktami wandalizmu. Dodatkowo warto postawić na elementy systemu alarmowego, które pomogą chronić dom także przed pożarem, czy zalaniem, jak czujki dymu, gazu, czy zalania.

Monitoring sygnałów alarmowych i interwencja patrolu

O bezpieczeństwo domu warto także zadbać, inwestując w usługi ochrony realizowane przez profesjonalne firmy, takie jak CNT-Polpatron. W ramach miesięcznego abonamentu możesz zyskać całodobowy monitoring sygnałów alarmowych, pochodzących z systemów zainstalowanych w Twoim domu, weryfikację źródła tych sygnałów, a także interwencję patrolu, który przyjedzie na miejsce zdarzenia i podejmie działania zmierzające do zabezpieczenia chronionego majątku czy bliskich Ci osób.

Ile kosztuje ochrona domu?

Koszt ochrony domu zależy od rodzaju instalowanych zabezpieczeń technicznych i wybranych usług. Wiedząc, że ochrona domu może obejmować zabezpieczenia konstrukcyjne i systemy elektroniczne, a także usługi realizowane przez profesjonalne firmy, możemy policzyć jego finalną cenę. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Ile kosztuje system alarmowy?

Podstawowy system alarmowy to wydatek niespełna 1000 zł, ale może być znacznie wyższy w zależności od wybranych urządzeń — ich rodzaju i ilości. Nasze systemy alarmowe składają się z zaawansowanych urządzeń. Typowy system alarmowy składa się z takich elementów, jak:

 • czujniki ruchu PIR (od 45 do 280 zł/szt),
 • centrala alarmowa (od 350 do 1800 zł/szt),
 • manipulatory (od 180 do 450 zł/szt),
 • sygnalizatory akustyczno-optycznych (od 90 do 350 zł/szt),
 • oraz systemu okablowania dostosowanego do wielkości obiektu.

Dodatkowo oferujemy nadajniki GSM/HSPA (od 350 do 900 zł/szt), dzięki którym możesz otrzymywać powiadomienia o alarmie na swój telefon. Ponadto rozszerzamy zasięg ochrony poprzez dodatkowe urządzenia, takie jak czujniki zbicia szyby, magnetyczne czujniki otwarcia, czujniki dymu, tlenku węgla, gazu i zalania, w cenach konkurencyjnych do rynkowych.

Ile kosztują usługi ochrony domu?

CNT-Polpatron nie tylko sprzedaje i instaluje systemy alarmowe, ale również oferuje szeroki zakres usług dodatkowych, w tym monitoring sygnałów alarmowych i interwencję patrolu. Usługi te świadczone są w ramach indywidualnie zawieranej umowy abonamentowej.

Nasza agencja zapewnia całodobowy monitoring systemów alarmowych oraz szybką reakcję patrolu interwencyjnego. Abonament na usługi ochrony zaczyna się już od niespełna 100 zł netto miesięcznie, co jest atrakcyjną ceną w stosunku do oferowanych korzyści. W ramach abonamentu lub jako usługę dodatkową oferujemy także regularne przeglądy i serwis techniczny urządzeń, które gwarantują, że system ochrony będzie zawsze sprawny i gotowy do działania.

Ile kosztują kamery do monitoringu?

Kamery monitoringu wizyjnego są kluczowym elementem systemu ochrony, pozwalającym na ciągłą obserwację i nagrywanie terenu wokół domu. W CNT-Polpatron oferujemy szeroką gamę kamer, od prostych modeli do zaawansowanych kamer z funkcjami rozpoznawania twarzy i integracją z systemami inteligentnego domu. Koszt pojedynczej kamery zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, natomiast zaawansowane systemy z kilkoma kamerami i dodatkowymi funkcjami mogą kosztować kilka tysięcy złotych.

Warto jednak wspomnieć, że system monitoringu domu to nie tylko kamery, ale także urządzenia rejestrujące i te umożliwiające łączność, jak routery, czy okablowanie. To także wydatek, który należy uwzględnić w inwestycji.

Ile kosztuje system kontroli dostępu?

System kontroli dostępu to kolejny ważny element w zabezpieczaniu domu, pozwalający na zarządzanie dostępem do różnych stref i pomieszczeń. W CNT-Polpatron oferujemy różnorodne rozwiązania, od prostych zamków kodowych po zaawansowane systemy biometryczne. Ceny systemów kontroli dostępu zaczynają się od około 300-400 zł za podstawowy zamek kodowy, natomiast za pełne systemy biometryczne można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od złożoności systemu i dodatkowych funkcjonalności. Pozwalają one jednak znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa i ograniczyć dostęp do wnętrza domu nieproszonym gościom.

Koszt ochrony domu to inwestycja w bezpieczeństwo

Nie warto myśleć o montażu systemów alarmowych i usługach agencji ochrony jak o kosztach. Celem tych zabezpieczeń jest przecież zapewnienie ochrony dla siebie, swoich bliskich i swojego mienia. Lepiej zatem mówić o nich, jak o inwestycji.

Inwestycja w ochronę domu z CNT-Polpatron to inwestycja w spokój i bezpieczeństwo. Oferujemy nowoczesne, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, które są jednocześnie przystępne cenowo i niezawodne. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z naszych usług.

Ostatnie wpisy

Formularz kontaktowy

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij