Systemy alarmowe

Strona główna >> Systemy alarmowe

Zadbaj o wysoki poziom bezpieczeństwa w swoim domu, instalując nasze systemy alarmowe. Oferujemy nowoczesne rozwiązania dla domów prywatnych i przedsiębiorstw, które dopasowujemy do konkretnych potrzeb. Mamy bogate doświadczenie w zabezpieczaniu budynków i korzystamy z najlepszych urządzeń. Dbamy o to, by były dostosowane do warunków, w jakich będą musiały pracować. Zadbamy o odpowiednią ilość i rodzaj zabezpieczeń. Dlatego, jeśli myślisz o instalacji alarmu, koniecznie skontaktuj się z nami.

Systemy alarmowe Częstochowa i okolice

Swoją ofertę kierujemy dla domu i firmy. Oferujemy szeroki wybór niezawodnych urządzeń, które sprawią, że każdy obiekt będzie skutecznie chroniony przed włamaniem i rabunkiem. Ponadto proponujemy rozwiązania, zwiększające ochronę przeciwpożarową. Innymi słowy, dbamy o kompleksowe zabezpieczenia, które pozwolą Ci spać spokojnie i bez strachu wyjechać na wakacje czy opuścić budynek przedsiębiorstwa. Działamy na terenie Częstochowy i całego powiatu, a dodatkowo także w powiecie lublinieckim, myszkowskim, kłobuckim i radomszczańskim. Jeśli chcesz zamontować system alarmowy w nieruchomości, która znajduje się na tym terenie, koniecznie zwróć się do nas.

System alarmowy — jak działa?

Czy wiesz, że wczesne wersje systemu alarmowego powstały już w XIX wieku? Wszystko zaczęło się, gdy w 1851 rok Hiram Maxim stworzył i opatentował maszynę elektromagnetyczną, która może wykryć ruch w swoim zasięgu i aktywować sygnał dźwiękowy z dzwonka. Od tamtej pory technologia znacznie się zmieniła, a możliwość zabezpieczeń nieruchomości znacznie wzrosła, jednak idea pozostała ta sama — ochrona osób i mienia.

System alarmowy może obejmować szereg różnych urządzeń, które połączone są z centralą w sposób bezprzewodowy. Jego poszczególne elementy, w tym różne czujniki, wyposażone w sygnalizatory alarmowe, przekazują informację do centrali w sposób radiowy. Centrale alarmowe umożliwiają Ci z kolei odczytywanie informacji, jakie przekazują i zarządzanie nimi. Jakie są ich rodzaje i co wchodzi w ich skład?

Systemy alarmowe w CNT-POLPATRON — rodzaje

W CNT-POLPATRON oferujemy Ci nowoczesne bezprzewodowe systemy alarmowe, jak i te, które w komunikacji wykorzystują przewody alarmowe. Dobierzemy je do warunków panujących w budynku, tak aby mieć pewność, że we właściwy dla siebie sposób zareagują na niebezpieczną sytuację. Należą do nich:

 • urządzenia antywłamaniowe, takie jak czujniki ruchu, sygnalizatory dźwiękowe;
 • urządzenia antynapadowe, w tym osobiste piloty do uruchamiania pozostałych systemów;
 • systemy przeciwpożarowe, takie jak czujki dymu, wykrywacze ognia;
 • monitoring wizyjny, instalowany w celu podglądu terenu nieruchomości i archiwizowania obrazu;
 • systemy kontroli dostępu, takie jak czytniki kart dostępowych, kod dostępu.

Każde potrzeby są inne, dlatego chętnie pomożemy Ci dopasować konkretne rozwiązania do Twojego obiektu, w którym chcesz zainstalować system alarmowy. Wiemy, jak ważne jest bezawaryjne i efektywne działanie wszystkich elementów systemu, dlatego decydując się na współpracę z nami, masz pewność, że jakość urządzeń, w tym wszystkich czujników alarmowych i sterowników radiowych jest wysokiej klasy. Sprawna komunikacja i powiadamianie pozwala na wczesne wykrycie zagrożenia i skuteczne przeciwdziałanie mu. Dlatego montaż systemów wykonanych przez CNT-POLPATRON to najlepsza ochrona na wypadek włamania i napadu, a także pojawienia się innych zagrożeń.

Co sygnalizują systemy alarmowe ?

Głównym celem instalacji systemów alarmowych jest sygnalizacja wykrycia niebezpieczeństw. Poszczególne czujki alarmowe wykrywają zagrożenie i we właściwy dla siebie sposób reagują na nie. Czujki ruchu najczęściej wywołują sygnał dźwiękowy i kierują powiadomienie do centrali sterującej. Nowoczesne systemy wyposażone w moduły GSM mogą wysyłać taką informację, także na Twój telefon i do firmy, której powierzyłeś ochronę obiektu. Dzięki temu skutecznie możesz przeciwdziałać włamaniom i rabunkom. Choć to nie jedyne zalety alarmów.

W naszej ofercie znajduje się też szereg systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych. Proponujemy także pełen monitoring pożarowy, dzięki któremu w przypadku wykrycia zagrożenia pożarem, jednostka sterująca wysyła automatyczne powiadomienie do odpowiedniej jednostki straży pożarnej i dedykowanej Stacji Monitorowani Alarmów CNT-POLPATRON, w której podejmiemy wszelkie niezbędne działania do opanowania sytuacji.

Zalety systemów alarmowych dla firm w CNT-POLPATRON

Montaż profesjonalnych alarmów bezprzewodowych i przewodowych przynosi wiele korzyści zarówno użytkownikom domowym, jak i firmom. Ci drudzy zwykle są o wiele bardziej narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego szybko docenią zalety całego systemu, jaki zainstalujemy w ich miejscu pracy. Ochrona mienia przed kradzieżą lub zniszczeniem wskutek pożaru jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów, na uniknięcie wielu strat. Zwłaszcza, że proponujemy kompleksowy monitoring systemów alarmowych. Dlatego, jeśli jesteś z Częstochowy lub okolic skorzystaj z naszej oferty. Wypełnij formularz i zamów rozmowę na temat Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami. Pomożemy.

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij