Monitoring systemów alarmowych

Strona główna >> Monitoring systemów alarmowych

Włamanie, rabunek, napad, spadek napięcia elektrycznego, wyższe stężenie spalin, pożar — to sytuacje, które łatwo wykryć z pomocą monitoringu alarmowego. Połączenie wielu różnych czujników i urządzeń alarmowych w jeden system pozwala na skuteczne wykrywanie zagrożenia i szybką reakcję, mającą na celu mu przeciwdziałać.

Monitoring systemów alarmowych Częstochowa i okolice

System monitoringu połączony z centralą systemu alarmowego w domu pozwoli Ci czuć się bezpiecznie. Swoją ofertę kierujemy do mieszkańców Częstochowy i okolicznych powiatów, w tym lublinieckiego, myszkowskiego, kłobuckiego oraz radomszczańskiego. Jeśli bezpieczeństwo ludzi i ochrona mienia są dla Ciebie kluczowe, to dowiedz się, na czym polega usługa monitoringu systemów alarmowych i skorzystaj z naszej oferty.

Na czym polega monitoring systemów alarmowych w CNT-POLPATRON?

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwo i montujesz w obiekcie różne systemy ostrzegania i zabezpieczeń, takie jak zabezpieczenia antywłamaniowe, czujniki ostrzegające o zagrożeniu pożarem itd., to warto zainwestować w monitoring CNT-POLPATRON. Polega on na połączeniu ze sobą różnych systemów alarmowych do centrali alarmowej, instalowanej w obiekcie. W momencie wykrycia zagrożenia przez jeden z systemów centrala odbiera sygnał i przekazuje go do Stacji Monitorowania Alarmów (SMA) CNT-POLPATRON, która podejmuje wówczas odpowiednie działania. Wszystko odbywa się w szybkim tempie, a transmisja alarmu odbywa się za pomocą nadajnika radiowego i telefonicznego w sposób automatyczny, bez konieczności podejmowania przez Ciebie jakichkolwiek czynności.

Stacja Monitorowania Alarmów CNT-POLPATRON

Gdy pracownicy SMA, odbiorą sygnał alarmowy, zgodnie z przyjętymi procedurami, podejmują określone działania. W zależności od rodzaju zagrożenia wysyłają na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny, policję, straż pożarną lub pogotowie ratunkowe. Ponadto, nasza stacja działa przez 24 godziny na dobę i jest obsługiwana przez wyspecjalizowany personel, który szybko reaguje na każdy niepokojący sygnał, dlatego masz pewność, że nic nie umknie ich uwadze.

Profesjonalna grupa interwencyjna

Profesjonalny monitoring wielu różnych systemów obejmuje także bezpośrednie działania. W razie konieczności SMA wyśle do Ciebie odpowiednie służby lub patrol, znajdujący się w pobliżu, który na miejscu będzie mógł podjąć wszystkie możliwe środki, zmierzające do opanowania sytuacji, zagrażającej zdrowiu, życiu lub mieniu. Dlatego, jeśli poza ludzkim bezpieczeństwem zależy Ci na ochronie mienia, jest to kolejny powód, dla którego warto skorzystać z naszych usług.

Jakie systemy monitorujemy?

W Stacji Monitorowania Alarmów CNT-POLPATRON odbieramy sygnały, pochodzące z różnych systemów, podłączonych do centrali. Należą do nich systemy przeciwpożarowe, antywłamaniowe i systemy kontroli dostępu, a wśród nich wiele urządzeń, służących do wykrywania zagrożeń i ostrzegania, m.in.:

 • czujniki ruchu;
 • detektory gazu;
 • wskaźniki poziomu i przepływu cieczy;
 • czujki przeciwpożarowe;
 • czujniki stłuczenia szkła;
 • czytniki kart;
 • i wiele innych.

Nowoczesny sprzęt, w jaki wyposażona jest stacja, pozwala nadzorować sygnały w sposób ciągły. Nadajnik połączony z centralą systemu alarmowego przesyła bezpośrednio do stacji informacje o wszystkich niepokojących zajściach, dzięki czemu stale pilnujemy bezpieczeństwa na powierzonym nam terenie. Wyszkolony zespół osób przez całą dobę nadzoruje ich działanie i niezwłocznie reaguje na zgłoszenia, jakie dostaje.

W jakich obiektach stosuje się monitoring systemów alarmowych?

Monitoring Systemów Alarmowych CNT-POLPATRON instalujemy w wielu różnych miejscach. Do najpopularniejszych należą budynki użyteczności publicznej, siedziby firm, hale przemysłowe i inne obiekty o podwyższonym ryzyku. Zwłaszcza te, które silnie narażone są na wybuch pożaru czy włamania. W takich miejscach często montujemy system monitoringu pożarowego.

Na monitorowanie systemów alarmowych coraz częściej decydują się także właściciele prywatnych nieruchomości. Dzięki naszym systemom stale możemy kontrolować stan uzbrojenia alarmu, alerty, historię alarmów, ale też w razie konieczności uzbroić czy rozbroić alarm. Rozwiązanie to zapewnia skuteczny element ochrony antywłamaniowej, jednak wiele osób, które decydują się chronić swoją prywatność, inwestują także w system monitorowania przeciwpożarowego.

Korzyści monitoringu systemów alarmowych

Z instalacji monitoringu systemów alarmowych płynie wiele korzyści. Montując nadajnik, odpowiedzialny za przekazanie informacji do naszej Stacji Monitorowania Alarmów zwiększasz bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektu, a także wszelkiego rodzaju mienia, jakie się na nim znajduje.

Całodobowy monitoring różnych systemów alarmowych pozwala uniknąć szkód, związanych z włamaniem, napadem, zalaniem czy pożarem. Sam dobrze wiesz, jak duże mogą być konsekwencje takich zajść. Odpowiednio wyszkoleni pracownicy naszej stacji monitorowania stale nadzorują działanie wszystkich urządzeń, będących częścią monitoringu, dlatego mogą w natychmiastowy i odpowiedni sposób zareagować. Jeśli zależy Ci na szybkiej interwencji w przypadku zagrożenia, warto skorzystać z naszych usług.

Dlaczego warto nam zaufać?

Wszystkie systemy monitoringu dostępne w naszej ofercie to niezawodne i zaawansowane technologicznie urządzenia i monitorujący ich pracę profesjonaliści. Intuicyjna obsługa tych urządzeń i stały nadzór nad ich pracą dają Ci pewność, że kompleksowo zadbamy o bezpieczeństwo na terenie powierzonego nam obiektu. Dlatego warto nam zaufać, podobnie jak zrobiło to już ponad 1000 innych klientów. Nie czekaj. Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swoich potrzebach i sprawdź, w jaki sposób, możemy monitorować systemy alarmowe u Ciebie.

Skontaktuj się z nami. Pomożemy.

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij