Monitoring wizyjny

Strona główna >> Monitoring wizyjny

Chcesz mieć stały podgląd na to, co dzieje się w Twojej firmie? Potrzebujesz kamer, które zarejestrują przebieg zdarzeń i pozwolą zidentyfikować intruza? Chciałbyś otrzymywać z nich obraz na urządzenia mobilne? Chcesz robić to wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników? A może potrzebujesz śledzić to, co dzieje się w Twoim domu, by zadbać o spokój bliskich Ci osób? W takim razie przyda Ci się system monitoringu wizyjnego CNT-POLPATRON.

Monitoring wizyjny Częstochowa

Monitoring wizyjny, wideo-nadzór czy też telewizja przemysłowa to określenia tego samego systemu bezpieczeństwa, jaki możemy zainstalować w Twoim domu lub firmie. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który skutecznie pozwala chronić mienie i osoby, znajdujące się na monitorowanym obszarze. Swoją ofertę kierujemy zarówno do sklepów, galerii handlowych, zakładów przemysłowych i innych firm, jak i właścicieli prywatnych posesji, którzy chcą objąć swoją nieruchomość kontrolą wizualną i zwiększyć poziom bezpieczeństwa. 

Działamy na terenie Częstochowy i pobliskich terenów. Jesteśmy obecni w powiatach częstochowskim, lublinieckim, myszkowskim, kłobuckim i radomszczańskim. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się w jednej z tych lokalizacji, zgłoś się do nas po ofertę.

Działaj prewencyjnie

Zapewne wiesz dobrze, że wykrycie sprawcy kradzieży bez jakichkolwiek poszlak jest trudne, a często wręcz niemożliwe. Wiesz także, że trudno jest udowodnić winę komuś, jeśli nie przyłapałeś go na gorącym uczynku. O ile łatwiej byłoby to zrobić, gdybyś stosował monitoring? Nie tylko złapałbyś winnego, ale być może w ogóle zapobiegł włamaniu i uniknął jakichkolwiek strat. Dlatego warto działać prewencyjnie. Proponowany przez nas system monitoringu wizyjnego nie tylko pomaga uchwycić sprawców, ale skutecznie ich odstrasza i powstrzymuje przed działaniami, które mogłyby przynieść straty Tobie, Twojej firmie, bliskim i pracownikom.

Czym jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny, zwany też monitoringiem CCTV polega na wyświetlaniu obrazu lub obrazu i dźwięku, przetwarzaniu go i archiwizowaniu materiałów wideo, celem zabezpieczenia interesów firmy lub mienia, znajdującego się w nieruchomości prywatnej. Jest też częścią systemów alarmowych, podnoszących poziom bezpieczeństwa w konkretnym obiekcie, których efektywność można znacznie poprawić, uruchamiając monitoring systemów alarmowych - odrębną usługę, oferowaną przez CNT-POLPATRON.

Monitoring wizyjny CCTV (Closed Circuit Television) to telewizja, działająca w obiegu zamkniętym, a więc taka, do której dostęp ma tylko małe grono osób i chociaż jej cele zwykle są do siebie podobne, to mogą się różnić, w zależności od obiektu, na którym jest zainstalowana. Chcesz wiedzieć jak działa?

Monitoring wizyjny w CNT-POLPATRON — sposób działania

W CNT-POLPATRON dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który pozwala prowadzić obserwację osób i mienia na terenie nieruchomości objętej monitoringiem. Oferujemy Ci systemy przewodowe i bezprzewodowe, a także zdalny monitoring wizyjny. Oznacza to, że dzięki nowoczesnym technologiom możesz odbierać obraz w czasie rzeczywistym nie tylko na monitorach, ale także na telefonie, czy tablecie.

Monitoring wizyjny wymaga instalacji określonych urządzeń w strategicznych miejscach i pomieszczeniach. W zależności od specyfiki terenu i warunków, w jakim przyjdzie im pracować, należy zamontować odpowiedni typ kamer i przewodów lub nadajników, które przekazują obraz do rejestratora. Rejestrator transmituje go z kolei do monitorów w centrum monitoringu i/lub przesyła do urządzeń mobilnych.

Cały system nie mógłby działać bez odpowiedniego oprogramowania, które jest kluczowe w zarządzaniu monitoringiem i umożliwia jego obsługę. Zaawansowane systemy monitoringu wizyjnego w CNT-POLPATRON pozwalają dopasować różne funkcje oprogramowania tak, aby odpowiadały potrzebom użytkowników i charakterowi budynku i nieruchomości.

Kompletny monitoring obejmuje zatem:

 • kamery CCTV;
 • rejestrator;
 • przewody;
 • switche (przełączniki);
 • oprogramowanie;
 • monitory.

W CNT-POLPATRON doskonale zdajemy sobie sprawę, że obecność intruza nie tylko narusza dobra osobiste, ale także wiążę się często z próbą napaści lub kradzieży. Dlatego poza monitoringiem, warto zastosować systemy kontroli dostępu, które uniemożliwiają wejście na określone tereny i do konkretnych lokali niepowołanym osobom. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy, jej pracowników i mienia lub zwiększ spokój swoich bliskich i zamów kompleksowe rozwiązania CNT-POLPATRON.

W jakich obiektach instalujemy monitoring przemysłowy?

Zastosowanie kamer CCTV jest bardzo szerokie. Ich montaż można przeprowadzić zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, obiektach kulturalnych, szkołach, biurach, galeriach handlowych, a nawet w komunikacji miejskiej. Termin "telewizja przemysłowa" nie oznacza bowiem, że nadaje się ona tylko dla przedsiębiorstw przemysłowych i przetwórczych. 

W CNT-POLPATRON instalujemy kompletny system monitoringu CCTV w każdym typie obiektu na terenie Częstochowy. Używamy w tym celu wysokiej jakości sprzętu, a montaż przeprowadzają nasi doświadczeni fachowcy.

Jak wykorzystuje się telewizję przemysłową?

Telewizję przemysłową wykorzystuje się między innymi w wielu różnych firmach, w tym:

na terenie biur:

 • w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników;

w halach produkcyjnych:

 • dla podniesienia jakości procesów zachodzących w zakładzie pracy,
 • kontroli produkcji,
 • prowadzenia nadzoru nad wydajnością pracowników i maszyn,
 • aby sprawdzić przebieg zdarzeń, które stały się przyczyną wypadków.

Monitoring w miejscach pracy przydaje się także do zachowania w tajemnicy informacji, których wyciek mógłby narazić firmę na szkodę. To jednak nie jedyne miejsca, w których przyszło nam instalować system CCTV.

Monitoring CNT-POLPATRON montujemy także w sklepach, magazynach, na terenach parkingu, wjazdu i posesji, celem wykrycia złodziei.

Monitoring z udziałem kamer CCTV w celu ochrony mienia i identyfikacji wypadków wykorzystują także hipermarkety i galerie handlowe, ale kamer nie brakuje nawet przy miejskich ulicach i w parkach, a coraz chętniej korzystają z nich właściciele prywatnych domów i mieszkań.

Jeśli i Ty chciałbyś zamontować nowoczesny system kamer pozwalający na odbiór wysokiej jakości obrazu i dźwięku, a przy tym obszar lub obiekt, który chcesz monitorować, znajduje się w Częstochowie lub okolicach, koniecznie skontaktuj się z nami.

Monitoring wizyjny a RODO i przepisy prawa

Użycie kamer, transmisja i zapisy wideo podlegają odrębnym przepisom w domu, w mieście i miejscu pracy. Jednak w każdym, mają wspólny mianownik — nie mogą one działać w ukryciu, a fakt prowadzenia monitoringu w obiekcie powinien zostać jasno zakomunikowany. Co więcej, każdy pracodawca ma obowiązek poinformowania pracownika o działaniu takiego systemu na terenie firmy, jak i o prawie do ochrony danych osobowych w związku z tą czynnością. Ponadto, nie można zainstalować monitoringu w pomieszczeniach przeznaczonych dla związków zawodowych, a także tam, gdzie mogłaby zostać naruszona godność oraz inne dobra osobiste pracownika, jak łazienki i szatnie- stosowanie monitoringu w tych pomieszczenie jest niedozwolone. Poza tym pracodawca, wykorzystujący monitoring, musi pamiętać, aby przestrzegać zapisów w kodeksie pracy. Pomimo wielu obostrzeń, zalet wyświetlania i rejestrowania obrazów z kamer jest wiele.

Zalety posiadania kamer CCTV

Istnieje wiele argumentów za tym, dlaczego powinieneś zainstalować system monitoringu wizyjnego na terenie swojej nieruchomości. Nieważne czy jest to dom, biuro, czy magazyn. Każdy z tych obiektów może potrzebować skutecznej ochrony i rozbudowanego systemu zabezpieczeń, a jego częścią jest właśnie system wideo.

Główne zalety CCTV

Do najważniejszych zalet, a zarazem korzyści z posiadania kamer przemysłowych, należą:

 • stały nadzór nad obiektem;
 • możliwość uchwycenia intruza;
 • wsparcie dla pracownika ochrony;
 • poczucie bezpieczeństwa dla przebywających na monitorowanym obszarze osób;
 • zbieranie dowodów na wypadek popełnionych czynów karalnych.

Pomyśl tylko, monitoring wizyjny umożliwia stałą obserwację tego, co dzieje się w danym miejscu. Jeśli stworzysz centrum monitorowania i oddelegujesz do niego dedykowane osoby, łatwo mogą wychwycić nietypowe zajścia i zapobiec możliwości powstania szkód. W każdym przypadku, gdy wykryją zagrożenie, mogą powiadamiać odpowiednie służby i reagować adekwatnie do sytuacji. Dzięki temu zapobiegniesz wielu przykrym zdarzeniom, które naraziłyby Cię na straty materialne lub ludzkie.

Zaawansowany system CCTV

Z pomocą kamer możesz też łatwiej uchwycić sprawcę szkody lub przestępstwa, gdy już do niego dojdzie. Nowoczesne modele potrafią śledzić ruch. Dzięki analizie obrazu weryfikacja intruza i jego odnalezienie, a później udowodnienie mu winy staje się dużo łatwiejsze. Dlatego nie zwlekaj, skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym, jakie jeszcze zalety, system monitoringu przyniesie Tobie.

Jakie jeszcze możliwości daje Ci współpraca z CNT-POLPATRON?

Współpracuj z nami w szerokim zakresie i zmaksymalizuj poziom bezpieczeństwa w chronionym obiekcie. Montaż telewizji przemysłowej to tylko jeden z wielu systemów, jakie Ci oferujemy. Co jeszcze robimy?

W CNT-POLPATRON dbamy o sprawne działanie systemów alarmowych i proponujemy kompleksowe rozwiązania, zmierzające do wczesnego wykrycia wielu zagrożeń. Nie tylko tych wynikających z napaści, włamania i rabunku, ale także z prawdopodobieństwa wybuchu pożaru. Dlatego oferujemy Ci także monitoring systemów pożarowych, połączony ze stałym nadzorem w Stacji Monitorowania Alarmów CNT-POLPATRON

Z naszą ofertą wychodzimy zarówno do mieszkańców Częstochowy i pobliskich powiatów, jak i firm zlokalizowanych na tym obszarze. Co więcej, korzystając z bogatego doświadczenia i zatrudniając kadrę wyspecjalizowanego personelu, proponujemy Ci także konwojowanie gotówki i przedmiotów wartościowych. Dzięki współpracy z nami masz możliwość stosowania wielu różnych zabezpieczeń, z którymi zadbasz o ochronę swojego majątku, majątku firmy, a także zdrowia i życia pracowników i bliskich Ci osób. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak jeszcze możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami. Pomożemy.

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij