Kiedy monitoring pożarowy jest obowiązkowy i w jakich obiektach?

Istnieją w życiu zdarzenia, których wystąpieniu zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później toczyć walkę z ich – często groźnymi – skutkami. Do tej grupy z pewnością można zaliczyć wszelkie niebezpieczeństwa wywoływane przez ogień. Mając fakt ten na uwadze, coraz większe znaczenie odgrywa monitoring pożarowy. Kiedy jest on obowiązkowy i w jakich obiektach? Odpowiedzi szukaj w tym artykule.

Monitoring pożarowy – istota

Fundament monitoringu pożarowego opiera się na nowoczesnych zabezpieczeniach redukujących skutki wybuchu ewentualnego pożaru. Wszystko dzięki błyskawicznemu przekazywaniu sygnałów alarmowych za pomocą genialnie opracowanego systemu. Wręcz bezbłędnie wykrywa on zagrożenie, a następnie automatycznie przekazuje informacje o nim do wskazanego oddziału Państwowej Straży Pożarnej. Taki model działania wykazuje się niesamowitą skutecznością oraz jest gwarantem bezpieczeństwa. Alarm przeciwpożarowy minimalizuje czas reakcji do absolutnego minimum.

Kiedy monitoring pożarowy jest obowiązkowy?

Powyższe pytanie nie jest wcale tak skomplikowane, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Aby móc udzielić na nie odpowiedzi, wystarczy powołać się na przepisy Ustawy o Ochronie Przeciwpożarowej oraz Rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według zapisów znajdujących się w tych aktach prawnych, obowiązek zainstalowania systemu alarmowego jakim jest monitoring pożarowy mają obiekty o charakterze publicznym. Przymus ten nie może specjalnie dziwić, ponieważ w tego typu miejscach przebywa zazwyczaj mnóstwo ludzi. Trzeba więc w możliwie maksymalnym stopniu zadbać o ich bezpieczeństwo poprzez instalację nowoczesnego systemu przeciwpożarowego.

Lista obiektów objęta obowiązkową ochroną przeciwpożarową

Skoro wiemy już, że do ochrony ppoż zobligowane są obiekty o charakterze publicznym, przedstawimy listę tego typu miejsc. Oto ona:

- obiekty handlowe;

- kina, teatry, muzea;

- szpitale;

- większe lokale gastronomiczne;

- obiekty sportowe i widowiskowe o określonej pojemności widzów;

- większe zakłady pracy;

- wybrane zabytki budowlane;

- centrale telefoniczne;

- dworce komunikacyjne i stacje metra;

- ośrodki przetwarzania danych;

- biblioteki przechowujące narodowe zbiory lub archiwa państwowe;

- inne publiczne budynki i obiekty, w których mogą tworzyć się liczne zbiorowiska ludzi.

Warto również dodać, że w przypadku niektórych miejsc (na przykład zakładów pracy, czy lokalów gastronomicznych) czynnikiem decydującym o konieczności zainstalowania monitoringu pożarowego jest liczebność osób przebywających w nich.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy CNT-POLPATRON do instalacji monitoringu pożarowego?

Rekomendujemy nasze usługi ze względu na fakt, iż jesteśmy największą w regionie firmą specjalizującą się w ochronie osób i mienia. Swoją działalność opieramy natomiast w dużej mierze na monitoringu pożarowym. To właśnie jemu poświęcamy szczególną uwagę. Wybierając naszą ofertę, zyskujesz pewność przeprowadzenia instalacji całego systemu w sposób sprawny i skuteczny. Gwarantujemy Ci, iż w razie wystąpienia pożaru, nasze zabezpieczania zadziałają w błyskawicznym tempie, co pozwoli na szybką reakcję właściwych służb.

Monitoring pożarowy - najważniejsze informacje

Monitoring pożarowy ma gigantyczne znaczenie w miejscach, w których gromadzą się spore grupy ludzi. W jednym z powyższych akapitów zaprezentowaliśmy listę obiektów objętych obowiązkową ochroną przeciwpożarową. Ponadto jesteśmy przekonani, że wybór firmy CNT-POLPATRON do instalacji monitoringu pożarowego to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć w tym zakresie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu, a my postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcamy także do zapoznania się szerzej z naszą działalnością oraz ofertą.

Firma CNT-POLPATRON zapewni kompleksową usługę monitoringu pożarowego Twojego obiektu! Z nami możesz czuć się bezpiecznie.

Ostatnie wpisy

Formularz kontaktowy

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij