Monitoring pożarowy

Strona główna >> Monitoring pożarowy

Monitoring pożarowy to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Automatyczne przekazywanie informacji o zagrożeniu pożarowym w budynku do odpowiedniej jednostki straży pożarnej pozwala na wczesne wykrycie zagrożenia i uniknięcie tragedii. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników i innych przebywających w budynku osób i podłącz go do sieci monitoringu przeciwpożarowego. Jak to działa?

Czym jest monitoring pożarowy ?

Monitoring przeciwpożarowy jest częścią systemu sygnalizacji pożaru, instalowanego w budynku. Dzięki niemu możliwa jest wczesna detekcja zagrożenia i uruchomienie procedur, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i przeprowadzeniu skutecznej ewakuacji. System monitoringu stanowi ważny element ochrony przeciwpożarowej i jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń przed tragicznymi następstwami wybuchu płomieni. To także jeden z elementów monitoringu systemów alarmowych, jakie instaluje się w celu ochrony mienia. Zamów system monitoringu od CNT-POLPATRON i popraw bezpieczeństwo w budynku.

Działanie monitoringu pożarowego

Monitoring PPOŻ (przeciwpożarowy) polega na przekazywaniu informacji o możliwym pożarze bezpośrednio do odpowiedniej jednostki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Odbywa się to za pomocą urządzeń transmisyjnych, które, gdy dostają sygnał o zagrożeniu z zainstalowanego w Twoim budynku systemu przeciwpożarowego, transmitują go natychmiast poprzez łącze radiowe i linię telefoniczną do oficera dyżurnego Straży Pożarnej. Dzięki temu może on bezzwłocznie wysłać na miejsce zdarzenia właściwą jednostkę ratowniczo-gaśniczą. Decydując się na system monitorowania od CNT-POLPATRON, informację o alarmie otrzyma także Stacja Monitorowania Alarmów (SMA) CNT-POLPATRON.

Stacja Monitorowania Alarmów CNT-POLPATRON

Monitoring jest jedną z najtańszych, a zarazem bardzo skutecznych form ochrony pożarowej. Transmisja alarmu pożarowego do jednostki straży miejskiej odbywa się automatycznie bez udziału człowieka, a nad systemem alarmowym czuwa Stacja Monitorowania Alarmów CNT-POLPATRON. Kiedy wyspecjalizowani pracownicy stacji otrzymują informację o zagrożeniu, podejmują wszystkie niezbędne działania, mające na celu zapobiec tragedii. Pracownicy SMA CNT-POLPATRON w zależności od potrzeb wyślą na miejsce zdarzenia odpowiednie służby. Ponadto, dzięki stałej kontroli różnego typu czujników, zainstalowanych w budynku, jeszcze przed otrzymaniem sygnału alarmowego, można wykryć niepokojące zdarzenia, jak np. zwiększenie stężenia gazów, poziomu spalin itp. Skuteczny monitoring odpowiada za ochronę osób przebywających na terenie monitorowanej jednostki, jak i ochronę mienia, dlatego warto go instalować.

Kto może korzystać z usług monitoringu pożarowego?

Z usług monitoringu pożarowego mogą skorzystać wszystkie instytucje prywatne, komercyjne i publiczne, które na terenie swoich obiektów mają zamontowane urządzenia przeciwpożarowe, spełniające określone parametry techniczne i posiadające odpowiednie certyfikaty. Monitoring systemów przeciwpożarowych realizujemy, spełniając formalne i prawne warunki określone przez Ustawę z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Monitoring przeciwpożarowy — przepisy prawne

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ustawą o Ochronie Pożarowej, określone obiekty muszą być wyposażone w system monitorowania. Należą do nich wybrane instytucje państwowe i prywatne, w tym: szpitale, banki, obiekty kulturalne, szkoły i osiedla mieszkaniowe. Monitoring jest obowiązkowy także dla galerii handlowych, budynków wystawowych i obiektów sportowych o określonej powierzchni. Pełną listę budynków, które muszą być wyposażone w taki system, znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 r. Ponadto system monitoringu jest szczególnie polecany wszystkim obiektom przemysłowym, zakładom produkcyjnym, transportowym, halom magazynowym.

Korzyści monitoringu pożarowego w firmie CNT-POLPATRON

Korzyści płynące z instalacji systemu monitoringu pożarowego w firmie CNT-POLPATRON są nieocenione. System Sygnalizacji Pożarowej (SSP) od CNT-POLPATRON spełnia wszystkie wymagane prawem cechy i oferuje wiele więcej. Dzięki własnej Stacji Monitorowania Alarmów monitorowanie systemów pożarowych w Twojej firmie odbywa się 24 godziny na dobę, a wyspecjalizowani pracownicy, obsługujący stację, w przypadku wykrycia zagrożenia, natychmiastowo podejmuje właściwe działania. Nie czekaj! Zamów nasze usługi już teraz.

Zasięg usługi monitoringu pożarowego w firmie CNT-POLPATRON

Z usługi monitoringu przeciwpożarowego CNT System w Częstochowie można dodatkowo skorzystać w następujących lokalizacjach: Dąbrowa Górnicza, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Rzeszów oraz powiat lubliniecki, myszkowski, kłobucki, tarnogórski, zawierciański i będziński. Jeśli Twój obiekt znajduje się w którejś z nich, skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami. Pomożemy.

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij