Bezpieczny dom — w co zainwestować podczas urządzania domu?

Kiedy planujesz budowę domu, myślisz o ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji i elektryce. Kiedy natomiast budujesz dom i planujesz jego wyposażenie, myślisz o oświetleniu, meblach, sprzęcie AGD. A kiedy myślisz o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich? Na jakim etapie jego budowy? Czy chociaż przez chwilę zastanowiłeś się nad możliwością montażu systemów bezpieczeństwa? Alarmu? Pomyślałeś o możliwych włamaniach, pożarze czy zalaniu, do którego może dojść w każdej chwili? Jeśli nie, to sprawdź, w co warto zainwestować podczas urządzania domu.

Bezpieczny dom

Czym dla Ciebie jest bezpieczny dom? Czy bezpieczny dom to taki, który jest ciepły, z sufitu nie kapie woda, a z komina nie dmucha wiatr? Czy może bezpieczny dom to taki, do którego nie wedrze się łatwo żaden obcy, a ewentualny pożar czy zalanie szybko zostaną wykryte i opanowane? Chcielibyśmy, aby był dla Ciebie jednym i drugim, a w zasadzie, chcielibyśmy, abyś uwierzył, że wszystkie te kwestie są bardzo ważne dla Twojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa Twoich bliskich. Chcesz wiedzieć, jak stworzyć bezpieczny dom? Zainwestuj w drzwi i okna antywłamaniowe.

Drzwi i okna antywłamaniowe

O solidnych, trudnych do sforsowania drzwiach i porządnych oknach warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, a jeśli przeoczyłeś te rzeczy, zrób to jak najszybciej. Ryzyko włamania i kradzieży nie dotyczy jedynie sklepów, czy punktów usługowych, w których przechowuje się gotówkę i inne dobra, często złodzieje włamują się także do prywatnych domów, rabując wartościowe przedmioty, a niejednokrotnie napadając przy tym domowników i wyrządzając im krzywdę. Drzwi i okna antywłamaniowe dobrej jakości to niezbędne elementy wyposażenia domu, choć nie jedyne.

Możesz łatwo zwiększyć poziom bezpieczeństwa domu, wyposażając drzwi w elektroniczne zamki, sterowane przez systemy kontroli dostępu, a przy oknach z kolei zainstalować czujniki zbicia szyb. Te zabezpieczenia to tylko część elementów systemów alarmowych, w jakie warto wyposażyć każdy dom.

Zainwestuj w system alarmowy

Planując różne instalacje i urządzenia w domu, warto przemyśleć montaż systemów alarmowych. Najlepiej zrobić to na wczesnym etapie przed wykańczaniem wnętrza, a zwłaszcza przed położeniem tynków, dzięki czemu unikniesz kucia ścian. Jeśli jednak mieszkanie jest już wykończone, możesz użyć rozwiązań bezprzewodowych. W każdym razie dom wyposażony w systemy alarmowe, to bezpieczny dom.

Bezpieczny dom, dzięki systemom alarmowym

Planując system alarmowy w domu, warto zwrócić uwagę, aby jak najbardziej był dopasowany do specyfiki budynku i potrzeb mieszkańców. O ile system antywłamaniowy, czy monitoring pożarowy może przydać się każdemu, o tyle montaż czujników tlenku węgla czy gazu, w miejscach, w których nie ma źródeł ogrzewania, wykorzystujących te paliwa, mija się z celem. Ponad wszystko jednak każdy bezpieczny dom powinien mieć system antywłamaniowy i system przeciwpożarowy.

Bezpieczny dom z systemem antywłamaniowym

Na system antywłamaniowy może się składać wiele urządzeń. Począwszy od czujników ruchu, czujek zbicia szyby po czujniki otwarcia drzwi i okien. W sytuacji wykrycia zdarzenia, za jakie odpowiada dana czujka, uruchomi ona alarm. Centrala alarmowa z kolei za pośrednictwem dodatkowych modułów przekaże powiadomienie na smartfon użytkownika i do centrum monitorowania alarmów.

Bezpieczny dom z systemem przeciwpożarowym

Pożar może pojawić się znienacka i być wywołany przez jedną z wielu przyczyn. Nietrudno o wybuch ognia tam, gdzie używa się kuchenek gazowych czy pieca na paliwa stałe, ale wystarczy także awaria w instalacji elektrycznej, aby iskra wywołała pożar. Wczesne wykrycie może uchronić domowników od tragedii, a nawet znacząco ograniczyć straty, a jest to możliwe dzięki, chociażby czujnikom dymu. Zaraz po wykryciu dymu, czujniki te prześlą impuls do centrali, która uruchomi alarm dźwiękowy, ostrzegając mieszkańców przed zagrożeniem. Jednak co w sytuacji, kiedy nie ma nikogo w domu?

Monitoring systemów alarmowych

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, poprawiającym bezpieczeństwo domu, poza montażem wszelkiego rodzaju zabezpieczeń i czujek jest monitoring systemów alarmowych. Ta usługa, realizowana przez agencję ochrony, pozwala na identyfikację i weryfikację sygnałów alarmowych, pochodzących z domów, w których zainstalowany jest konkretny system. Jak to działa? Opowiedzmy na przykładzie.

Gdy któraś z czujek wykryje alarm, za pośrednictwem centrali, wyśle powiadomienie do centrum monitorowania alarmów. Jego pracownik zweryfikuje źródło pochodzenia alarmu i w razie potrzeby wyśle na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny lub odpowiednie służby. To wygodna rozwiązanie, które idealnie sprawdza się wtedy, gdy nikogo nie ma w domu.

Zadbaj o bezpieczny dom

Jak widzisz, łatwo zadbać o bezpieczeństwo swojego domu, a robiąc to, chronisz siebie i swoich bliskich przed następstwem wielu przykrych zdarzeń, jakie mogą się pojawić. Począwszy od włamania, przez zalanie, po pożar. Jeśli zależy Ci na tym, abyś Ty i Twoja rodzina nie ucierpiała na zdrowiu, a Wasz majątek nie został zniszczony, zainwestuj w system alarmowy. Sprawdź naszą ofertę.

Ostatnie wpisy

Formularz kontaktowy

  *pole wymagane

  Zostaw nam swój numer, a oddzwonimy.
   Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 cntsystem.pl


   Zostaw swoje dane, a my odpowiemy.
    Zamknij